Який порядок та підсудність справ про розірвання шлюбу з іноземцем?
Якщо подружжя досягло між собою згоди та не має спільних дітей, розірвання шлюбу може здійснюватися органом ДРАЦС відповідно до законодавства України.
У протилежному випадку (якщо відсутня згода обох з подружжя або у подружжя є діти) розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем здійснюється у судовому порядку.
В Україні підсудність судам цивільних справ у спорах, в яких беруть участь іноземні громадяни, особи без громадянства, а також у спорах, в яких хоча б одна із сторін проживає за кордоном, визначається законодавством України або міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.
Визначаючи підсудність справи про розірвання шлюбу з іноземним елементом, перш за все необхідно встановити, чи укладений між державами дво- чи багатосторонній міжнародний договір (угода) про правову допомогу у цивільних справах. Такі договори можуть врегульовувати не лише особисті і майнові стосунки подружжя, а й визначати, орган якої держави є компетентним при розгляді справ про розірвання шлюбу.
За відсутності міжнародного договору — визначення підсудності справи судам України здійснюється на підставі Закону України «Про міжнародне приватне право».
Якщо справа підсудна судам України — встановлення підсудності справи конкретному суду України здійснюється на підставі Цивільного процесуального кодексу України.
сімейний адвокат
адвокат у сімейних справах
розірвання шлюбу з іноземцем / іноземкою
розлучення з інозецем / іноземкою